top of page

Poslankyňa Tabák nie je jediná, ochranári riešia desiatky prípadov hlásených zo sociálnych sietí

Miesto ochranári z fotografie vedia identifikovať.

Aby ste mohli odoberať príspevky tohto autora, musíte byť prihlásený: Prihlásiť | Registrovať



Fotku zverejnila poslankyňa na sociálnej sieti, za konanie sa ospravedlnila. (Zdroj: FB Romana Tabák)

Písmo:A–|A+




Článok pokračuje pod video reklamou


Článok pokračuje pod video reklamou

BRATISLAVA. Muž si z úpätia Kriváňa v piatom stupni ochrany prírody a mimo turistického chodníka púšťal za tmy aj s rodinou štátnu hymnu a ohňostroj. Natočil si k tomu video a pochválil sa ním na sociálnej sieti. Na videu ľuďom ukazoval aj kamzíkov.

„Rodina vošla do sezónnej uzávery, ohrozovali svoju bezpečnosť, mohli vynútiť zásah horskej záchrannej služby,“ hneval sa vlani v decembri riaditeľ Správy Tatranského národného parku Pavol Majko.

Iný muž sa zas prechádzal v národnom parku po zamrznutom plese, natočil si to a video tiež zavesil na sociálne siete. “Ten ľad pod ním ešte aj nahlas praskal,” dodáva Majko.

Oba prípady nahlásili Správe TANAP-u ľudia, ktorí si príspevky všimli na sociálnych sieťach a oba ich riešila inšpekcia ochrany prírody.


Tak sa k ochranárom dostala aj fotka poslankyne OĽaNO Romany Tabák, ktorá tento týždeň zverejnila na facebooku fotografiu, ako sa kúpe v malom jazierku vytvorenom v Studenovodskom potoku na území TANAP-u.

Svoj príspevok neskôr zmazala.

Aj podľa fotografií na sociálnych sieťach môžu inšpektori ľudí, ktorí porušia zákon, potrestať. Strážcovia prírody dokážu miesto z fotografie identifikovať a určia, v akom ochrannom pásme sa nachádza.

Majko hovorí, že ročne riešia desiatky podobných prípadov, keď im porušenie zákona nahlási niekto z facebooku či z instagramu.

“Niektorí potom tvrdia aj to, že to nie sú oni,” dodáva.

0 views0 comments

Related Posts

See All

תגובות


bottom of page